image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

pucharprzew2016 m311 maja Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze” zorganizował doroczny Turniej Piłkarski Szkół Podstawowych  Gminy i Miasta Grójec o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu Adama Siennickiego. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych, złożone z dziewcząt i chłopców klas IV - VI.

Każdą szkołę reprezentowała drużyna licząca maksymalnie  12 uczniów, a grały w składach siedmioosobowych (6 zawodników w polu i bramkarz). Każdy z zawodników grających w turnieju musiał posiadać ważną legitymację szkolną, zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział a za grupę odpowiadał nauczyciel wychowania fizycznego wyznaczony przez szkołę. Początek turnieju o godz. 9.00. Mecze eliminacyjne, odbywały się w dwóch grupach. Grupa A:  PSP Nr1 Grójec plus dwie szkoły dolosowane w dniu zawodów - boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Laskowa 17 (boisko nr 1). Grupa B: PSP Nr2 Grójec plus dwie drużyny dolosowane w dniu zawodów - boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Laskowa 17 (boisko nr 2).  Do grupy A w drodze losowania dołączyły PSP Lesznowola oraz PSP Nr 3 Grójec. Do grupy B dolosowano natomiast PSP Częstoniew oraz PSP Bikówek. Kolejność rozgrywania meczów w grupach wyznaczana została w drodze losowania.  Z grupy A do dalszych gier awansowały PSP Nr 1 Grójec i  PSP Nr3 Grójec. Grupę B wygrały zaś PSP Nr2 Grójec i PSP Bikówek. Mecze II rundy rozegrane zostały w następujący sposób. Pierwsza drużyna Grupy A  zagrała o finał z drugą drużyną grupy B.  Druga drużyna grupy A zagrała o finał z pierwszą drużyną grupy B. Tutaj PSP Nr1 wygrała zdecydowanie z PSP Bikówek, a PSP Nr2 z PSP Nr 3. W meczu o piąte miejsce PSP Częstoniew uległ PSP Lesznowola 1 : 4. Mecze finałowe to 5 : 0 dla PSP Bikówek w pojedynku z PSP nr 3 Grójec. Finał natomiast to rozgrywka miedzy dwoma największymi szkołami z Grójca. Wygrała PSP Nr1 pokonując PSP nr 2 stosunkiem bramek 5 : 0. Mecze trwały 2x10 minut z 5 minutową przerwą. W Turnieju Piłkarskim Szkół Podstawowych, nagrody ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej. Wszystkie drużyny otrzymały upominki za udział w turnieju. Były to dyplomy , puchary i piłki do gry w piłkę nożną. Pierwsze trzy otrzymały dodatkowo medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Polubiec nagrodzony indywidualnie statuetką. Taką samą nagrodę otrzymał najlepszy bramkarz, którym został Kacper Magdziarz z PSP Bikówek. W czasie turnieju panowała wyśmienita pogoda i atmosfera sportowej rywalizacji. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom napoje oraz słodkie bułki na przekąskę pomiędzy pierwszą i drugą rundą rozgrywek. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, zapraszamy na kolejne zawody i obiekty ośrodka sportu.