image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

SKJ2019 317-18 maja bieżącego roku obchodziliśmy w Grójcu 60 Święto Kwitnących Jabłoni. Występy artystyczne, taneczne na dużych i małych scenach. Park karuzeli, dmuchańce, stragany i inne atrakcje. Wśród tych różnorodności także konkursy i zawody sportowe.

Poza przypadającymi na ten weekend rozgrywkami ligowymi było kilka specjalnie przygotowanych wydarzeń. I tak w sobotę na kortach przy pływalni Wodnik odbył się turniej tenisa ziemnego. Zwycięzcą , nie po raz pierwszy, został Marcin Ignatowski. Na stadionie przy Laskowej miało miejsce inne ciekawe wydarzenie. W ramach Europejskiej Superligi Futbolu Amerykańskiego rozegrany został mecz ligowy pomiędzy polską drużyną połączonych sił Dukes Ząbki i Red Raiders Grójec a litewską Vilnius Iron Wolves. Widowiskowe zawody trwały blisko trzy godziny i zebrały dużą publiczność. W niedzielne przedpołudnie odbył się doroczny turniej 6-tek piłkarskich. Przy pięknej pogodzie do gry przystąpiło osiem drużyn. Zostały podzielone na dwie grupy i rozpoczęliśmy zawody. Pierwsza drużyna Grupy A zagrała o finał z drugą drużyną grupy B i odwrotnie. Do finału awansowały ekipy o wdzięcznych nazwach Różnokolorowi i Orlik. Tak zwany mały finał rozegrali starzy mistrzowie, drużyny GOS i Pepsico. Trzecie miejsce wywalczył GOS pokonując Pepsico 5 : 0. W meczu finałowym po zaciętej walce Różnokolorowi pokonali Orlik w stosunku bramek 3 : 2. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Prasek ze zwycięskiej ekipy. Najlepszy bramkarz to Mateusz Okolus. Miejsca 5-8 zajęły drużyny: Spartakus, JW. 3411, Byle nie do zera i FC Weedbangers. Mecze trwały 2x10 minut z 5 minutową przerwą. Pierwsze trzy drużyny nagrodzono pucharami i medalami. Dla wszystkich przygotowano dyplomy. Nagrody wręczyli Dariusz Gwiazda burmistrz gminy i miasta Grójec z Jerzym Bińkiewiczem dyrektorem GOS Mazowsze. To nie koniec, ponieważ po turnieju piłkarskim rozegrano konkurs rzutu telefonem komórkowym. Chętni mogli spróbować jak daleko może polecieć obiekt emocji, nierzadko frustracji, na co dzień zaś niezbędne obecnie narzędzie komunikacyjne.
W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Kmidowska uzyskując 29,60m pokonała Annę Tokarską (26,30m). W kategorii męskiej było większa konkurencja. Trzecie miejsce zajął Artur Michalak (45,10m), drugi był Piotr Romanek (45,80m), zwycięzcą zaś został Hubert Baranowski uzyskując wynik 51,20 m ! Nagrodę specjalną wywalczył 8 letni Kuba Baranowski, który uzyskał wynik 19,50m. Gratulujemy uczestnikom.