image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

kosz 2mAktywny wypoczynek i popularność koszykówki w Grójcu to dobre powody do zorganizowania turnieju koszykarskiego amatorów.  W sobotę 28.01.2017 roku odbył się taki turniej w grójeckiej hali Spartakus.

W rozgrywkach mogły brać udział drużyny, które utworzyli tylko zawodnicy nie zrzeszeni w koszykarskich klubach i nie zgłoszeni do rozgrywek organizowanych przez PZKosz. Każda liczyć mogła od 6 do 12 zawodników. Czas gry 2x10 minut. Przysługiwał jeden czas na żądanie w jednej połowie oraz trzy faule. Pozostałe przepisy zgodnie z zasadami gier ustanowionymi przez PZKosz. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn. Dlatego przyjęto system rozgrywek każdy z każdym. Pierwsze mecze pokazały, które z drużyn mogą się liczyć w ostatecznej kolejności. Trudny mecz rozegrały ekipy Estrelli i Amatorów, którzy zwyciężyli finalnie w stosunku 22 : 25. Ciekawą koszykówkę, pokazała pierwszy raz będąca w Grójcu, ekipa Weteranów Opoczno. Zwyciężyła ona wysoko w pierwszym meczu z Szymon i przyjaciele 36 : 19. Ostatecznie tylko drużyna Amatorów wygrała wszystkie swoje mecze i zapewniła sobie zwycięstwo w grójeckim turnieju drugi raz z rzędu. Drugie miejsce zajęła Aerodynamika Lotnika,  a trzecie Weterani Opoczno. Czwarte przypadło tym razem Estrelli a piąte Szymon i Przyjaciele. Kolejność zmieniała się przez całe zawody, a o drugim miejscu decydował ostatni mecz pomiędzy Weteranami z Opoczn i młodszymi zawodnikami z Aerodynamiki Lotnika. Aerodynamika wygrała 26 :25. Amatorski Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec zyskał już stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych Grójca. Zawody uroczyście otworzył  wiceburmistrz Karol Biedrzycki. Wszystkie drużyny nagrodzono dyplomami. Pierwsza trójka otrzymała puchary i medale. Zapraszamy na kolejne imprezy do GOS.