pucharprzew2016 m311 maja Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze” zorganizował doroczny Turniej Piłkarski Szkół Podstawowych  Gminy i Miasta Grójec o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu Adama Siennickiego. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych, złożone z dziewcząt i chłopców klas IV - VI.

Każdą szkołę reprezentowała drużyna licząca maksymalnie  12 uczniów, a grały w składach siedmioosobowych (6 zawodników w polu i bramkarz). Każdy z zawodników grających w turnieju musiał posiadać ważną legitymację szkolną, zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział a za grupę odpowiadał nauczyciel wychowania fizycznego wyznaczony przez szkołę. Początek turnieju o godz. 9.00. Mecze eliminacyjne, odbywały się w dwóch grupach. Grupa A:  PSP Nr1 Grójec plus dwie szkoły dolosowane w dniu zawodów - boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Laskowa 17 (boisko nr 1). Grupa B: PSP Nr2 Grójec plus dwie drużyny dolosowane w dniu zawodów - boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Laskowa 17 (boisko nr 2).  Do grupy A w drodze losowania dołączyły PSP Lesznowola oraz PSP Nr 3 Grójec. Do grupy B dolosowano natomiast PSP Częstoniew oraz PSP Bikówek. Kolejność rozgrywania meczów w grupach wyznaczana została w drodze losowania.  Z grupy A do dalszych gier awansowały PSP Nr 1 Grójec i  PSP Nr3 Grójec. Grupę B wygrały zaś PSP Nr2 Grójec i PSP Bikówek. Mecze II rundy rozegrane zostały w następujący sposób. Pierwsza drużyna Grupy A  zagrała o finał z drugą drużyną grupy B.  Druga drużyna grupy A zagrała o finał z pierwszą drużyną grupy B. Tutaj PSP Nr1 wygrała zdecydowanie z PSP Bikówek, a PSP Nr2 z PSP Nr 3. W meczu o piąte miejsce PSP Częstoniew uległ PSP Lesznowola 1 : 4. Mecze finałowe to 5 : 0 dla PSP Bikówek w pojedynku z PSP nr 3 Grójec. Finał natomiast to rozgrywka miedzy dwoma największymi szkołami z Grójca. Wygrała PSP Nr1 pokonując PSP nr 2 stosunkiem bramek 5 : 0. Mecze trwały 2x10 minut z 5 minutową przerwą. W Turnieju Piłkarskim Szkół Podstawowych, nagrody ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej. Wszystkie drużyny otrzymały upominki za udział w turnieju. Były to dyplomy , puchary i piłki do gry w piłkę nożną. Pierwsze trzy otrzymały dodatkowo medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Polubiec nagrodzony indywidualnie statuetką. Taką samą nagrodę otrzymał najlepszy bramkarz, którym został Kacper Magdziarz z PSP Bikówek. W czasie turnieju panowała wyśmienita pogoda i atmosfera sportowej rywalizacji. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom napoje oraz słodkie bułki na przekąskę pomiędzy pierwszą i drugą rundą rozgrywek. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, zapraszamy na kolejne zawody i obiekty ośrodka sportu.