kosz 2mAktywny wypoczynek i popularność koszykówki w Grójcu to dobre powody do zorganizowania turnieju koszykarskiego amatorów.  W sobotę 28.01.2017 roku odbył się taki turniej w grójeckiej hali Spartakus.

W rozgrywkach mogły brać udział drużyny, które utworzyli tylko zawodnicy nie zrzeszeni w koszykarskich klubach i nie zgłoszeni do rozgrywek organizowanych przez PZKosz. Każda liczyć mogła od 6 do 12 zawodników. Czas gry 2x10 minut. Przysługiwał jeden czas na żądanie w jednej połowie oraz trzy faule. Pozostałe przepisy zgodnie z zasadami gier ustanowionymi przez PZKosz. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn. Dlatego przyjęto system rozgrywek każdy z każdym. Pierwsze mecze pokazały, które z drużyn mogą się liczyć w ostatecznej kolejności. Trudny mecz rozegrały ekipy Estrelli i Amatorów, którzy zwyciężyli finalnie w stosunku 22 : 25. Ciekawą koszykówkę, pokazała pierwszy raz będąca w Grójcu, ekipa Weteranów Opoczno. Zwyciężyła ona wysoko w pierwszym meczu z Szymon i przyjaciele 36 : 19. Ostatecznie tylko drużyna Amatorów wygrała wszystkie swoje mecze i zapewniła sobie zwycięstwo w grójeckim turnieju drugi raz z rzędu. Drugie miejsce zajęła Aerodynamika Lotnika,  a trzecie Weterani Opoczno. Czwarte przypadło tym razem Estrelli a piąte Szymon i Przyjaciele. Kolejność zmieniała się przez całe zawody, a o drugim miejscu decydował ostatni mecz pomiędzy Weteranami z Opoczn i młodszymi zawodnikami z Aerodynamiki Lotnika. Aerodynamika wygrała 26 :25. Amatorski Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec zyskał już stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych Grójca. Zawody uroczyście otworzył  wiceburmistrz Karol Biedrzycki. Wszystkie drużyny nagrodzono dyplomami. Pierwsza trójka otrzymała puchary i medale. Zapraszamy na kolejne imprezy do GOS.