image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

test 1Poznaliśmy Mistrzów.

Za nami finał I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Poziom II  - finałowego - etapu był bardzo wysoki, choć pytania nie należały do łatwych.

W kategorii 7-12 lat Mistrzynią Wiedzy o Sporcie okazała się Oliwia Ziąbska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie, zaś w kategorii 13-18 lat najlepszy w sportowym teście był Franciszek Gajownik z LO nr 3 w Otwocku. Triumfatorka w grupowe młodszej zdobyła 19 na 30 możliwych punktów, a mistrz sportowej wiedzy w grupie starszej uzyskał 43 na 50 punktów.

II miejsce w kategorii młodszej zajął Filip Czaja z PSP nr 6 w Radomsku, uzyskując 15 punktów, a na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Jedlińsku, również z 15 punktami na koncie, ale nieco słabszym czasem.

W kategorii wiekowej 13-18 lat całe podium dla panów; II miejsce zajął z 40 punktami Maksymilian Biernacki z IV LO w Tychach, a III Maciej Majcher z VI LO w Kielcach, który zdobył 38 punktów.

W I etapie, który był w formie on-line udział wzięło tysiące osób i etap ten wyłonił 30 finalistów w każdej z grup wiekowych 7-12 lat i 13-18, którzy 3 grudnia w grójeckiej hali „Spartakus” walczyli o tytuł Mistrza Wiedzy o Sporcie i atrakcyjne nagrody.

W komisji konkursowej II etapu zasiedli wybitni sportowcy: podwójny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą - Tomasz Majewski, wicemistrz olimpijski w zapasach - Andrzej Supron oraz prezes Fundacji Druga Droga Mistrza - siatkarz-olimpijczyk Witold Roman, a także Burmistrz Gminy i Miasta Grójec - Dariusz Gwiazda, który objął Konkurs patronatem honorowym oraz Ireneusz Wojciechowski - Dyrektor GOS „Mazowsze”. Komisję konkursową dopełnił dr Arkadiusz Włodarczyk, ekspert z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, autor konkursowych pytań.

I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych.

Organizatorem I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie była fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Partnerami testu są: TVP  Sport, Polski Związek Koszykówki oraz Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”.