"Lekko bez uzależnień!, czyli Halowa Lekkoatletyczna Liga Szkół Podstawowych w grójeckiej hali "Spartakus" zgromadziła blisko 200 uczniów z 6 grójeckich szkół podstawowych.

Skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg na 20m oraz najbardziej emocjonujący bieg na 300m to konkurencje dzisiejszych zmagań uczniów klas 4-8.

Event lekkoatletyczny HLLSP to przede wszystkim promocja słusznej idei: „Lekko bez uzależnień”. Dlatego podczas zmagań sportowych obecne było także stoisko z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Można było założyć specjalne gogle i przekonać się jak niefajnie jest, gdy nie zachowujemy trzeźwości umysłu i ciała. Była także specjalna piłka, która najbardziej spodobała się naszej młodzieży.

- Bawiliśmy się dziś na sportowo ze słuszną ideą: stop wszelkim uzależnieniom!, a mnie szczególnie cieszy fakt, że po latach przerwy lekkoatletyczna liga szkół wróciła do Grójca. Mam nadzieję, że młodzieży spodobała się rywalizacja, a nauczyciele wychowania fizycznego mieli szansę odkryć lekkkoatletyczne perełki w swoich zespołach - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze”.

Dzisiejszą rywalizację wygrała PSP nr 2 z Grójca, uzyskując 530 pkt, o włos wyprzedzając PSP Lesznowola, która zgromadziła na swoim koncie 523 pkt. Trzecie miejsce na podium w klasyfikacji szkół zajęła PSP nr 1 z Grójca z 457 pkt. Kolejne były: PSP Bikówek, PSP 3 Grójec oraz PSP Częstoniew.